علی رغم افت 10 درصدی قیمت 6 نماد در هفته اخیر (13 تا 17 آبان)

۴۸ نماد رشد بیش از ۱۰ درصدی را تجربه کردند

0

بورس۷ :

در هفته ای کاری اخیر (۱۳ تا ۱۷ آبان )  که منتهی به اربعین حسینی بود ، شاخص کل بورس تهران ۵۲ واحد ، شاخص کل هم وزن ۱۸ واحد و شاخص کل فرابورس ۲ واحد رشد کردند .

در هفته کاری که پشت سر گذاشتیم (۱۳ تا ۱۷ آبان) ۴۸ نماد موفق به کسب بازدهی بیش از ۱۰ درصدی شدند ، ۶ نماد هم زیان بیش از ۱۰ درصدی را به سهامداران خود تحمیل کردند.

طبق انتظار در بین نمادهای پربازده هفته اغلب نمادهای کوچک و بازار پایه ای قرار دارند . شرکت رنگین در نماد «شرنگی» با ثبت بازدهی ۴۲۵ درصدی در یک هفته ، عنوان پربازده ترین نماد را به خود اختصاص داد .

شیرین دارو در نماد «دشیری» علی رغم ابطال معاملاتش از جانب ناظر بازار (قیمت دشیری به ۵ هزار تومان رسیده بود ) با ۱۶۹ درصد بازدهی در رده دوم این لیست قرار می گیرد.

صنعتی پیام در نماد «لپیام» هم که در هفته مذکور بازگشایی شده بود ، با کسب بازدهی ۶۰ درصدی در رده سوم این رده بندی قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید:  تغییرات قابل توجه سهامداران درصدی در 3 نماد

در این لیست نمادهای «توسعه» ، «وسرمد» ، «خفولا» ، «وحافظ» ، «کسرا» ، «آینده» ، «شسینا» و «غدیس» می توان یافت که اگر چه در هفته جاری بازدهی مناسبی کسب کردند اما بازدهی این گروه از ابتدای سال تاکنون منفی بوده است (زیان به بار آورده اند )

در این لیست شرکت پرمیت در نماد «سپرمی» و شرکت تجهیز نیرومی زنگان در نماد «شزنگ» کاملا به چشم می آیند دو نمادی که از ابتدای سال تا کنون به ترتیب بازدهی های ۱۳۰۲ و ۷۸۹ درصدی را کسب کردند . سپرمی و شزنگ با کسب بازدهی های مناسب این هفته هم در این لیست قرار گرفته اند . ارزش بازار سپرمی به ۷٫۴ میلیارد تومان و ارزش بازار شزنگ به ۳۸٫۹ میلیارد تومان رسیده است.

در انتهای لیست این هفته (۱۳ تا ۱۷ آبان ماه) ۶ نماد قرار گرفته اند که زیان های بیش از ۱۰ درصدی را به سهامدارانشان تحمیل کرده اند .

بیشتر بخوانید:  ۲۰ نماد با بیشترین بازدهی !

ماشین سازی اراک در نماد «فاراک» با زیان ۲۳ درصدی در صدر قرار گرفته است و پس از این نماد «شسم» با ۱۵ درصد زیان ، لازما با ۱۴ ، ثتوسا با ۱۴ ، وبرق با ۱۲ و بساما با ۱۱ درصد زیان ، ۶ نمادی را تشکیل داده اند که بیش از ۱۰ درصد از سرمایه سهامدارانشان در هفته اخیر از بین رفته است .

نکته قابل توجه در خصوص ۶ نماد زیان آور هفته کاری منتهی به ۱۹ آبان ماه ، بازدهی این گروه از ابتدای سال تاکنون است ؛ جایی که به جز فاراک ۵ نماد دیگر بازدهی های خارق العاده ای عاید سهامداران خود کرده اند . بازدهی ۳۷۶ درصدی «وبرق» ، بازدهی ۴۵۱ درصدی «ثتوسا» و بازدهی ۱۹۲ درصدی «شسم» از آن جمله هستند .

بورس۷ - اخباربورسی، تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی،تحلیل بورس و اخبار بازار سرمایه

افزودن دیدگاه