سید رسول تاجدار مدیرعامل شرکت بیمه البرز در گفتگو با بورس7 مطرح کرد:

حذف مالیات بر ارزش افزوده ، ضریب نفوذ بیمه ها را افزایش می دهد

0

بورس۷:

معافیت بیمه ها از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده ،  در صورت تصویب مجلس یکی از خبرهای مثبت صنعت بیمه کشور خواهد بود .

سید رسول تاجدار در خصوص تاثیر حذف مالیات بر ارزش افزوده بیمه ها بر سودآوری شرکت های بیمه به بورس۷ گفت: از دوران وزارت آقای طیب نیا، حذف مالیات بر ارزش افزوده بیمه ها در قانون مالیات ها پیشبینی و به مجلس ارسال شده بود. صنعت بیمه هم منتظر بررسی تخصصی کمیسیون های مرتبط از جمله کمیسیون اقتصادی مجلس بوده تا پس از تایید نهایی، این موضوع اجرایی شود.

ارزان شدن ۹ درصدی قیمت بیمه ها با حذف مالیات بر ارزش افزوده

مدیرعامل شرکت بیمه البرز در خصوص تاثیر حذف مالیات بر ارزش افزوده بر صنعت بیمه عنوان کرد : در تمامی دنیا، معمولا کالا و خدمات ضروری معاف از مالیات می باشند و اصولا کالاهایی که جزو ضروریات زندگی مردم نیست، مشمول مالیات سنگین می شوند. حذف مالیات بر ارزش افزوده، اثر مالی مستقیمی بر سودآوری شرکت های بیمه نخواهد داشت و در واقع مصرف کنندگان خدمات بیمه ای برای خرید بیمه نامه، ۹ درصد هزینه کمتر متحمل می شوند. این ۹ درصد صرفه جویی می تواند سبب افزایش ضریب نفوذ بیمه ای و فروش بیشتر خدمات بیمه ای شود.

بیشتر بخوانید:  آخرین خبرها از وضعیت شرکت های سیمانی / صادرات کلینکر جای سیمان را می گیرد؟

باید در نظر داشت ، ارزان شدن خدمات بیمه ای خبر مثبتی برای مردم خواهد بود. با توجه به پایین بودن ضریب نفوذ خدمات بیمه ای در کشور، (به ویژه در بیمه نامه های آتش سوزی)، مجلس شورای اسلامی اقداماتی در دست بررسی دارد که بتوان پوشش حداقلی خدمات بیمه آتش سوزی در سراسر کشور را الزامی نمود.

ممکن است دلار ۴۲۰۰ تومانی به سود مشتریان صنعت بیمه باشد

تاجدار در رابطه با تاثیر دلار ۴۲۰۰ تومانی بر صنعت بیمه گفت: صنعت بیمه، مصرف کننده ارز نبوده و معمولا منابع و مصارف ارزی در شرکت های بیمه برابر بوده یا مازاد منابع ارزی داشته است. به عبارت دیگر، هیچ گاه پرداخت خسارات ارزی صنعت بیمه بیش از درآمدهای صنعت نبوده و این موضوع، در بلند مدت اثری بر سودآوری شرکت های بیمه نخواهد داشت؛ ولی ممکن است مشتریان صنعت بیمه که دارایی های ارزی در اختیار دارند، با دلار ۴۲۰۰ تومانی شرایط مساعدتری پیدا کنند.

بیشتر بخوانید:  محدودیت مبادلات دلاری مانع بزرگ پرداخت بیمه نفتکش ایرانی حادثه‌دیده در دریای چین

 

پایان مطلب

بورس۷ - اخباربورسی، تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی،تحلیل بورس و اخبار بازار سرمایه

افزودن دیدگاه