جلال امانی معاون مالی شرکت گروه صنعتی بارز در گفتگو با بورس7 مطرح کرد:

قیمت تایر در بازار کمتر از قیمت های مصوب است / احتمال افزایش قیمت تایر در سال۹۷

0

بورس۷:

وضعیت بازار تایر و لاستیک خودرو طی ماه های اخیر با توجه به رشد نرخ ارز دستخوش تغییراتی شده است . افزایش قیمت نرخ تایرهای خارجی و داخلی از مواردی است که از ابتدای زمستان به چشم می آید . با این وجود برخی شنیده ها از افزایش نرخ تایر در سال ۹۷ به گوش می رسد . در همین رابطه و برای بررسی آخرین تغییرات صنعت تایر در سال ۹۷ ، خبرنگار بورس۷ با مدیران این صنعت گفتگو کرده است .

قیمت تایر همچنان کمتر از قیمت های مصوب

جلال امانی معاون مالی شرکت گروه صنعتی بارز در خصوص افزایش قیمت  به بورس۷ گفت: از اواخر دی ماه قیمت تایر حدود ۷ الی ۱۰ درصد افزایش قیمت داشته است. افزایش قیمت فروش محصولات که از سوی تولیدکنندگان تایر اعمال شده، در چارچوب نرخ های مصوب سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان بوده و هنوز هم تایر با قیمتی کمتر از نرخ مصوب در بازار عرضه می شود.

بیشتر بخوانید:  در صورت موافقت هیئت مدیره پیگیر انجام افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها هستیم

فعلا نمی توان در مورد آثار این موضوع بر صورت های مالی «پکرمان» اظهار نظر کرد و پس از بررسی بیشتر، هر رویداد با اهمیتی به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

افزایش تعرفه واردات می تواند قیمت ها را افزایش دهد

امانی در خصوص احتمال افزایش قیمت تایر در سال ۹۷ به بورس۷ گفت:  پیش بینى مى شود با افزایش تعرفه واردات تایر  در سال ۹۷ بتوان افزایش بهای تمام شده ناشی از افزایش نرخ ارز و نهاده های تولید را با افزایش نرخ فروش محصولات پوشش داد. به هر حال افزایش نرخ ارز بر قیمت محصولات وارداتی موثر خواهد بود؛ ولی اثر این موضوع بر بازار تایر فعلا نمایان نشده و باید منتظر ماند تا موجودی انبارهای واردکنندگان تایر به اتمام رسیده و پس از یک وقفه زمانی، محصولات وارداتی جدید با توجه به نرخ ارز وارداتی در بازار عرضه شوند.

پایان مطلب

بورس۷ - اخباربورسی، تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی،تحلیل بورس و اخبار بازار سرمایه

افزودن دیدگاه