اختصاص ١٢٠٠ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال معدنی در روستاها

0

بورس۷:

معاون وزیر صنعت از اختصاص ١٢٠٠ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغالزایی در معادن مناطق روستایی و محروم خبر داد.

مهدی کرباسیان در مراسم امضای توافقنامه همکاری در حوزه اشتغالزایی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ١.۵ میلیارد دلار بودجه برای اشتغال مناطق روستایی در مجلس به تصویب رسیده است، گفت: با مدیریت وزارت کار و سازمان توسعه و نوسازی معادن، توافق نامه ای امضا خواهد سد که مسیر انجام کار مشخص خواهد شد. در این میان معادن کوچک که در مناطق روستایی و محروم قرار دارند وام تا سقف ١۵ میلیارد تومان وام دریافت خواهند کرد که با تضمین صندوق بیمه معدن واگذار می شود.

وی تصریح کرد: همکاری بین ایمیدرو و وزارت کار و معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری، کار به نحوی پیش خواهد رفت که از ١.۵ میلیارد دلار بودجه این بخش ١٢٠٠ میلیارد تومان در حوزه معدن خواهد بود و صندوق بیمه معدنی هم وارد کار خواهد شد.

بیشتر بخوانید:  اعلام آمادگی استرالیایی ها برای همکاری های معدنی با ایران

به گفته کرباسیان، با تلاش بانکها، پیش بینی می شود که به توسعه معدن و فراوری مواد معدنی منجر شود.

عیسی منصوری، معاون اشتغالزایی وزیر تعاون نیز در این گفت: رویکرد وزارت کار در نحوه ورود در اقتصاد تغییر کرده است؛ به این معنا که رشد اقتصادی همراه با اشتغال و کاهش فقر مدنظر قرار گرفته است؛ بر این اساس اولویتهای اشتغال زایی مشخص شده که فراوری مواد معدنی نیز جزو این اولویت ها است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: حلقه های زنجیره ارزش مدنظر قرار گرفته که بر این اساس در ایمیدرو هم کار خوبی انجام شده است که به نوعی سیاست انتخابی است تا منابع جهت داده شود.

وی تصریح کرد: پهنه بندی ها و تحلیل های معدنی برای اشتغالزایی مشخص است در حالیکه برخی حوزه ها بدون اینکه اولویت کار مشخص شده باشد، فقط درخواست منابع مالی را دارند که آنرا بدون اولویت توزیع کنند. در این میان معادن کوچک در دستور کار قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:  انتصاب نخستین رییس زن برای پژوهشکده امور اقتصادی با حکم وزیر اقتصاد

منصوری گفت: صندوق های ضمانت ورود کرده اند تا زمان تخصیص منابع و ارزیابی ها کاهش یابد. براین اساس ضمانت سرمایه گذاری ها انجام می شود و مطمئن خواهیم بود اول به هدف می نشیند و ما هم نگران بازپرداخت منابع نیستیم.

 منبع: مهر

بورس۷ - اخباربورسی، تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی،تحلیل بورس و اخبار بازار سرمایه

افزودن دیدگاه