سلطانی زاده مسئول فروش «غمارگ» در گفتگو با بورس7 مطرح کرد:

آخرین اخبار از روغنی ها

0

بورس۷:

افزایش هزینه شرکت های تولیدکننده با افزایش نرخ ارز ، وجه مشترک بسیاری از تولیدکننده ها در سال جاری است . افزایش نرخ ارز به صورت مستقیم و غیر مستقیم تاثیر گذاشته ، حال آنکه شرکت هایی که نیاز اساسی مردم را برآورده می کنند از افزایش نرخ و انتقال این هزینه ها به سمت مصرف کننده عاجز مانده اند.

سلطانی زاده مسئول فروش شرکت مارگارین در خصوص وضعیت فروش به بورس۷ گفت: روغن نباتی از ابتدای دی ماه حدود ۱.۵ درصد افزایش قیمت داشته است اما طبق مصوبه دولت قیمت کالاهای اساسی حداقل تا ۳ ماه دیگر افزایش نخواهد داشت.

با وجود آنکه بهای تمام شده به سبب افزایش نرخ ارز افزایش یافته است ، اما بازار کشش افزایش نرخ روغن نباتی را نداشته و حتی به افزایش قیمت ۱.۵ درصدی واکنش منفی نشان داده است . قابل توجه آنکه پس از افزایش نرخ ۱.۵ درصدی ، حجم فروش تحت تاثیر قرار گرفته  است.

بیشتر بخوانید:  سراتو سایپا طی ۲ ماه ۱۹ میلیون تومان گران شد

وی ادامه داد : علاوه بر این در فروش با حجم بالا تخفیف هم ارائه می شود. بنابراین فعلا نمی توان به افزایش نرخ بااهمیت روغن نباتی دل خوش کرد.

مسئول فروش «غمارگ» در خصوص برنامه های آتی مارگارین به بورس۷ گفت:  شرکت به منظور کاهش هزینه ها، اقداماتی انجام داده و با اعمال تغییراتی در هزینه های لجستیکی، هزینه فروش کاهش محسوسی داشته است.

به سبب طرح توسعه مارگارین، ظرفیت تولید محصولات در سال ۹۷ افزایش خواهد یافت. با این شرایط امیدواریم اثر منفی افزایش بهای تمام شده جبران شود.

پایان مطلب

بورس۷ - اخباربورسی، تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی،تحلیل بورس و اخبار بازار سرمایه

افزودن دیدگاه