نصیری مدیر فروش شرکت ایرکا پارت صنعت در گفتگو با بورس7 مطرح کرد:

آخرین وضعیت افزایش نرخ قطعات خودرو

0

بورس۷:

به دنبال افزایش نرخ ارز و رشد بهای تمام شده قطعه سازان ، زمزمه هایی در خصوص افزایش نرخ قطعات خودرو شکل گرفته است .

نصیری مدیر فروش شرکت ایرکا پارت صنعت «خکار» در این خصوص به بورس۷ گفت: شرکت تولید کننده ۲۵۰ نوع قطعه مربوط به صنعت خودروسازی می باشد که از این میان، حدود ۳۰ نوع قطعه مستقیما توسط خودروسازان خریداری می شود و در خطوط تولید خودرو بکار گرفته می شود؛ ۲۲۰ نوع قطعه دیگر، قطعات اصطلاحا after market می باشند که توسط نمایندگی ها و عمده فروشان قطعات خودرو، خریداری شده و در بازار به شکل قطعات یدکی عرضه می شود.

موضوع افزایش قیمت قطعات خودرو، صحت دارد و برخی شرکت های سازنده قطعات خودرو، سایت فروش خود را موقتا بسته اند و مترصد افزایش قیمت محصولات می باشند.

ایرکا پارت به منظور حمایت از مصرف کنندگان، به روال قبل در حال فروش محصولات در بازار می باشد؛ اما پیش بینی کرده ایم از ابتدای سال ۹۷، قیمت آن دسته قطعاتی که به صورت after market هستند، افزایش نرخ ۱۰ درصدی اعمال شود. این افزایش قیمت در بازار عمده فروشندگان و نمایندگی ها، نیاز به اخذ تاییدیه از مرجع خاصی ندارد. حجم فروش قطعات after market، در حدی است که اثر هر گونه افزایش قیمت بر درآمد شرکت، با اهمیت باشد. ضمن اینکه با توجه به مدارک و مستندات مربوط به افزایش بهای تمام شده و افزایش نرخ ارز، افزایش قیمت قطعات کاملا منطقی است.

بیشتر بخوانید:  افزایش رغبت خارجی ها برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه

وی در خاتمه تصریح کرد: افزایش قیمت قطعات خودرو، به معنای رشد سودآوری قطعه سازان نمی باشد. بهای تمام شده تولید، افزایش یافته و قطعه سازان به منظور تداوم فعالیت و پوشش رشد هزینه های تولید، چاره ای جز افزایش قیمت نخواهند داشت. در شرایطی که برخی مواد اولیه تولید، وارداتی است و با افزایش نرخ ارز، متحمل هزینه های بیشتری شده ایم، افزایش نرخ موضوع عجیبی نخواهد بود.

بورس۷ - اخباربورسی، تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی،تحلیل بورس و اخبار بازار سرمایه

افزودن دیدگاه