۲۰ نمادی که در دی ماه بیش از ۲۰ درصد سود کردند

0

بورس۷:

در طول ۲۱ روز کاری دی ماه سال ۹۶ ، شاخص کل بورس تهران با افزایش ۳ هزار و ۳۰۸ واحدی ضمن صعود از ۹۵ هزار و ۵۰۹ واحد به ۹۸ هزار و ۸۱۷ واحدی رشد حدودا ۳.۵ درصدی را تجربه کرد ، این در حالی است که شاخص کل فرابورس در دی ماه تنها ۲ واحد رشد کرد و در هزار و ۸۴ واحدی متوقف شد . اما شاخص کل هم وزن با کاهش ۴۴۱ واحدی از ۱۷ هزار و ۸۸۸ واحد به ۱۷ هزار و ۴۴۷ واحد تنزل پیدا کرد که به معنای افت حدودا ۲.۵ درصدی شاخص کل هم وزن می باشد .

به این ترتیب به نظر می رسد در طول دی ماه اگر چه نمادهای شاخص ساز رشد کردند اما عموم نمادها با تنزل قیمت همراه بودند .

در این گزارش ۲۰ نمادی که در طول ۲۱ روز کاری دی ماه ، ۲۰ یا بیش از ۲۰ درصد بازدهی را عاید سهامداران خود کرده اند معرفی خواهیم کرد .

بیشتر بخوانید:  «شدوص»،«غشوکو» و «های وب» شاگردهای ممتاز

انرژی۳ در ۲۱ روز کاری دی ماه ۱۲۹ درصد رشد قیمت داشت .لیزینگ آریا دانا که در ۱۲ ماهه در حدود ۸۵۳ میلیون تومان سود نقدی کسب کرده بود و در مقایسه با ۱۲ ماه سال ۹۵ رشد ۶ درصدی سود را داشت ۱۱۲ درصد بازدهی کسب کرد .

در لیست ۲۰ تایی زیر نمادهایی وجود داشتند که گزارش های میان دوره ای خوبی در پایان دی ماه ارائه ندادند اما رشد های خوبی در طول دی ماه داشتند . برای مثال صنعت روی زنگان که در ۹ ماهه ۴۶۷ میلیون تومان زیان گزارش کرد حال آنکه در ۹ ماهه سال قبل ۱.۵ میلیارد تومان سود به بار آورده بود . گفتنی است زنگان در طول دی ماه ۶۰ درصد سود کسب کرد.

در مقابل نمادهایی همچون فزرین ، شخارک ، کروی ، فاسمین ، کبافق و یا شسپا در این لیست در پایان دی ماه گزارش های میان دوره ای منتشر کردند که نسبت به سال مالی قبل با رشد قابل توجه سودآوری همراه بودند . به عنوان مثال شسپا در گزارش ۹ ماهه خود ۲۱۴.۹ میلیارد تومان سود گزارش کرد که در مقایسه با ۹ ماهه سال مالی ۹۵ و کسب سود ۴۲.۴ میلیارد تومانی ، افزایش ۴۰۷ درصدی نشان می دهد .

بیشتر بخوانید:  این 42 نماد از ابتدای سال بیش از 100 درصد بازدهی دادند!

بورس۷ - اخباربورسی، تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی،تحلیل بورس و اخبار بازار سرمایه

افزودن دیدگاه